BEST Festiwal Filmowy - Film: Co przynosi przyszłość

31 marca 2017, piątek godz. 18:00 - 20:00
31 marca 2017, piątek godz. 18:00 - 20:00
Tychy, Pasaż Kultury "Andromeda" w Tychach (I piętro, Sala Projekcyjna)
To wydarzenie już się odbyło!

Nathalie naucza filozofii w paryskim liceum. Praca jest dla niej pasją, ma świetny kontakt ze studentami. Prywatnie wiedzie równie szczęśliwą egzystencję. Wszystko gwałtownie się zmienia gdy mąż informuje Nathalie, że opuszcza ją dla innej kobiety. Wkrótce potem umiera matka bohaterki, a ona sama traci pracę. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? A może właśnie po raz pierwszy od wielu lat poczuje się wolna?

Nagrody:

BerlinaleWygrana Srebrny Niedźwiedź: Najlepszy reżyser Mia Hansen-Løve
Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków FilmowychWygrana NSFC: Najlepsza aktorka Isabelle Huppert
Bostońskie Stowarzyszenie Krytyków FilmowychWygrana BSFC: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Isabelle Huppert
Stowarzyszenie krytyków Filmowych z Los AngelesWygrana LAFCA: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Isabelle Huppert
Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków FilmowychWygrana NYFCC: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Isabelle Huppert

BEST Festiwal Filmowy to znaczące wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Tychów – Prezydent Miasta pan Andrzej Dziuba w miesięczniku „Śląsk” wymienił festiwal wśród sześciu najważniejszych, tyskich kulturalnych „Dań firmowych”. Dzięki tej imprezie tyszanie mogą zetknąć się z kinem wykraczającym poza granice masowych produkcji. Głównym założeniem jest pokazanie twórczości indywidualistów współczesnego kina, którzy swoje produkcje kierują do widza wymagającego i otwartego na wyzwania. Festiwal ma zwrócić uwagę uczestników na projekty ambitne, tworzone wbrew modom, ale takie które swoją siłą oddziaływania wytaczają trendy w światowym kinie. Organizatorom przyświeca idea, aby i ten rodzaj kina nie miał przed widzami tajemnic. Filmów pokazywanych podczas BEST Festiwalu nie znajdą oni w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka