BEST Festiwal Filmowy - Film: El Clan

8 kwietnia 2017, sobota godz. 20:15 - 22:30
8 kwietnia 2017, sobota godz. 20:15 - 22:30
Tychy, Pasaż Kultury "Andromeda" w Tychach (I piętro, Sala Projekcyjna)
To wydarzenie już się odbyło!

Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny kryje się złowieszczy klan, aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi Arquimedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu. El Clan ma w sobie wszystko, co dobre kino mieć powinno: wartką akcję, ciekawie naszkicowane postacie, dreszcz emocji i odrobinę humoru, a przy tym mówi o rzeczach ważnych. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia tytułowego klanu Puccio.

Nagrody:

MFF w Wenecji

Wygrana: Najlepszy reżyser

Nominacja: Udział w konkursie głównym Pablo Trapero

GoyaWygrana: Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny

BEST Festiwal Filmowy to znaczące wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Tychów – Prezydent Miasta pan Andrzej Dziuba w miesięczniku „Śląsk” wymienił festiwal wśród sześciu najważniejszych, tyskich kulturalnych „Dań firmowych”. Dzięki tej imprezie tyszanie mogą zetknąć się z kinem wykraczającym poza granice masowych produkcji. Głównym założeniem jest pokazanie twórczości indywidualistów współczesnego kina, którzy swoje produkcje kierują do widza wymagającego i otwartego na wyzwania. Festiwal ma zwrócić uwagę uczestników na projekty ambitne, tworzone wbrew modom, ale takie które swoją siłą oddziaływania wytaczają trendy w światowym kinie. Organizatorom przyświeca idea, aby i ten rodzaj kina nie miał przed widzami tajemnic. Filmów pokazywanych podczas BEST Festiwalu nie znajdą oni w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka