BEST Festiwal Filmowy - Film: Moonlight

31 marca 2017, piątek godz. 20:15 - 22:30
31 marca 2017, piątek godz. 20:15 - 22:30
Tychy, Pasaż Kultury "Andromeda" w Tychach (I piętro, Sala Projekcyjna)
To wydarzenie już się odbyło!

Moonilght jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. To nie spełnienie marzeń – to biedne przedmieścia Miami, handel narkotykami, przemoc, prześladowanie i uzależniona od cracku matka. W swej reżyserskiej maestrii Jenkins połączył czystą poezję z brutalnym realizmem, posiłkując się fantastycznymi zdjęciami i niebanalnym doborem muzyki. Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie.

Nagrody:

OscarWygrane: Najlepszy film, Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepszy scenariusz adaptowany
Złote GlobyWygrana: Najlepszy dramat
BAFTANominacja: Najlepszy film Adele Romanski, Dede Gardner, Jeremy Kleiner
Critic's ChoiceWygrana: Najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali
SatelityWygrana: Najlepsza aktorka drugoplanowa Naomie Harris

BEST Festiwal Filmowy to znaczące wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Tychów – Prezydent Miasta pan Andrzej Dziuba w miesięczniku „Śląsk” wymienił festiwal wśród sześciu najważniejszych, tyskich kulturalnych „Dań firmowych”. Dzięki tej imprezie tyszanie mogą zetknąć się z kinem wykraczającym poza granice masowych produkcji. Głównym założeniem jest pokazanie twórczości indywidualistów współczesnego kina, którzy swoje produkcje kierują do widza wymagającego i otwartego na wyzwania. Festiwal ma zwrócić uwagę uczestników na projekty ambitne, tworzone wbrew modom, ale takie które swoją siłą oddziaływania wytaczają trendy w światowym kinie. Organizatorom przyświeca idea, aby i ten rodzaj kina nie miał przed widzami tajemnic. Filmów pokazywanych podczas BEST Festiwalu nie znajdą oni w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka