„Całe życie w dresach” || Teatr Ba - Q

4 grudnia 2016, niedziela godz. 19:00 - 20:00
4 grudnia 2016, niedziela godz. 19:00 - 20:00
Poznań, Republika Sztuki Tłusta Langusta
To wydarzenie już się odbyło!

Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego dziecka. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego,czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Tekst: Justyna Tomczak-Boczko
Reżyseria: Przemek Prasnowski
Scenariusz: Justyna Tomczak - Boczko, Przemek Prasnowski
Obsada: Justyna Tomczak - Boczko
Muzyka: Maciej Kuśnierz
Kostiumy: Dorota Słomczyńska
Wizualizacje: Hacen Sahraoui
Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski
Produkcja: Fundacja Barak Kultury

Partner projektu: Magiel Fitness Klub

Teatr Ba – Q: grupa związana z Fundacją Barak Kultury powstała w 2009 roku. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Ba-Q współpracowali min. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Liderem Ba-Q jest Przemek Prasnowski aktor, reżyser i scenarzysta przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy.

Najważniejsze realizacje Ba – Q : Schron (premiera, Festiwal Malta, 2009), Ćma (premiera 2012), Szrot (premiera Festiwal Stara Gazownia, 2012),Toast (premiera:Festiwal Teatralny Maski, 2013)

Justyna Tomczak-Boczko:aktorka i założycielka Teatru "Y". Współpracowała z Teatrem Strefa Ciszy z Poznania. W roku 2005 zagrała główną rolę w Król Ubu, Guadalajara, Meksyk, w reżyserii Beto Ruiza. W tym samym roku zagrała główną rolę w filmie krótkometrażowym Ojo por ojo, w reżyserii Jose Luisa Fuentes. Kształciła się u wielu pedagogów i aktorów z Japonii, Brazylii, Francji, Danii, Meksyku oraz Polski. W roku 2011 przyszedł na świat jej syn, Jeremi Boczko, który jeszcze przed urodzeniem zaraził się wirusem cytomegalii. W związku z tym cierpi na małogłowie i kilka innych poważnych schorzeń. Od tej pory życie Justyny to ciągła walka o zdrowie syna.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka