CRIMSON VALLEY / INDESPAIR / SKAZA

22 maja 2015, piątek godz. 20:00
22 maja 2015, piątek godz. 20:00
,
To wydarzenie już się odbyło!

CRIMSON VALLEY

Zespół został założony na początku 2009 roku we Wrocławiu przez perkusistę Antoniego Mitusia.
W listopadzie 2011 roku Crimson Valley nagrywa swoją debiutancką płytę która nosiła tytuł „Crossing the Sky”. CRIMSON VALLEY bierze udział w wielu przeglądach i konkursach muzycznych jak Jeleniogórska Liga Rocka, czy Muzyczna Bitwa Radia Wrocław, w polsko-niemieckim konkursie odbywającym się w Bad Muskau zespół zajmuje III miejsce.

Crimson Valley jest także pomysłodawcą i głównym organizatorem cyklicznej imprezy Heavy Metal Nights odbywającej się we Wrocławiu.

Obecny skład zespołu to:
Ewa Kleszcz – wokal,
Damian Paszczak „Ziolllo” – gitara,
Tomasz Bała „BałaGun” – gitara,
Jerzy Górniak „Jerry” – gitara basowa,
Antoni Mituś „mEEt_ek” – perkusja.

InDespair

Trudno wskazać moment, w którym powstało InDespair. Można za takowy uznać spotkanie dwóch gitarzystów - Sergiusza Ciskowskiego i Daniela Bartosika - w zimie 2003 roku.

W kwietniu 2007 roku wszedł do wrocławskiego studia JM Records, by nagrać pierwszą płytę "No Escape",

"No Escape" wydane zostało własnym sumptem 17 stycznia 2008 roku. Później zespół skupił się na promowaniu krążka i koncertach. Wśród tych ostatnich wyróżnić trzeba dwa występy przed zespołem Tyr w czerwcu 2008, udział we wrocławskim koncercie Blaze'a Bayleya w marcu 2009 i - przede wszystkim - otwarcie poznańskiego koncertu Sabatonu i Bloodbound w kwietniu tego samego roku. W listopadzie 2009 InDespair zagrał na wrocławskim koncercie zespołu Turbo, a w styczniu 2010 wystąpił w warszawskiej Progresji u boku Crystal Viper, Lonewolf i Wild Knight.

W maju 2012 roku została wydana kolejna płyta "Time to Wake Up", pod koniec 2014 nagrał w ZET Studio trzy nowe utwory

Obecny skład zespołu to:

Daniel Bartosik - gitara
Daniel Bartosik - gitara
Sergiusz Ciskowski - gitara
Wojciech Fojcik - bas
Sebastian Jarus - perkusja
Przemek Stańczyk - wokal

SKAZA

Zespół SKAZA powstał na bazie wcześniejszej szkolnej inicjatywy Maćka Marcinko i kilku jego znajomych. Po dołączeniu Marcina Jakubka i Wojtka Smotera powstał fundament dzisiejszej SKAZY. W styczniu 2010 roku rozpoczęły się prace nad własnym materiałem, a niedługo później SKAZA zaczęła występować na wrocławskich koncertach. Pomimo rozstania z perkusistą zespół postanowił nagrać profesjonalne demo i we wrześniu 2011r. trafił do studia Hellsound, gdzie zarejestrował dwa utwory. Jako perkusista sesyjny ze SKAZĄ w studiu pojawił się Michał „Bandaż” Bednarz (ex Esqarial). Po intensywnym koncertowaniu w 2012 roku znowu zaszła zmiana na stanowisku perkusisty. Do zespołu dołączył Łukasz „Gregor” Gregorczyk. Od tego czasu SKAZA w odświeżonym składzie pracuje nad nowym materiałem, a także nad całkiem nowymi aranżacjami starszych utworów. W tym momencie zespół rozpoczyna intensywne koncertowanie…

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka