Domowe przeTwory

18 marca 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
18 marca 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Domowe przeTwory to warsztaty sensoryczno - artystyczne dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat i ich rodziców. Ich cecha wspólna to materiały - produkty oraz przedmioty powszechnie stosowane i dostępne w kuchni, takie jak np. mąka, sól, fasola, sztućce, deseczki, ściereczki, pudełka. W ramach warsztatów poznajemy je i twórczo przetwarzamy, szukamy alternatywnych zastosowań, ćwiczymy wyobraźnię i pobudzamy zmysły. Zapraszamy dzieci i rodziców do swobodnej zabawy ze sztuką i odkrywania po raz pierwszy i na nowo radości z tworzenia.

Z czego zrobić mąkę i co zrobić z mąki? Są rozmaite mąki. Różnią się kolorem, strukturą, sypkością, zapachem. Można je przesypywać, mieszać i przesiewać. Podpowiemy, jak zrobić w kuchni piaskownicę przy użyciu mąki. A tego, co można zrobić z takim domowym, mąkowym piaskiem nie trzeba dzieciom tłumaczyć. Wystarczy dać im czas, przestrzeń i kilka foremek.

Prowadzenie warsztatów: Katarzyna Dulniak i Magda Siciarek

Informacje organizacyjne:

  1. Warsztaty dla dzieci w wieku od 2 lat i ich rodziców.
  2. Na warsztatach dzieci mogą się pobrudzić. Prosimy o takie ubranie, w którym będą mogły swobodnie działać.
  3. Kontakt: recepcja@stopociech.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka