Dzień błota w Stu Pociechach

18 czerwca 2016, sobota godz. 10:00 - 14:00
18 czerwca 2016, sobota godz. 10:00 - 14:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Już po raz trzeci dołączymy do wielbicieli tego, co mokre, grząskie, kleiste, chlapiące i brudzące. Będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Błota. Pierwszy dzień błota miał miejsce w wiosce w Nepalu. Tu możecie dowiedzieć się więcej.

A w Stu Pociechach zapraszamy do ogrodu.

Tutaj znów otworzy swoje podwoje kuchnia błotna. Pichcić będziemy m.in. zupę krem z błota z dodatkiem trawy, błotne klopsy w sosie własnym z szarej gliny, pizzę na grubym cieście z kamiennymi oliwkami… Ale to nie wszystko. Zapraszamy też do pracowni cukierniczej “Muffinka, mazurek błotko i sznurek”, gdzie będzie można coś błotnistego uformować, przyklepać, polać, rozwałkować, ozdobić albo i nie. Błotne pączki polewane gliniastym lukrem, ciasta ozdobione koronką z listków i ziarenek, babeczki polane bitą śmietaną. Mniaaam.....Wszyscy niezrealizowani kucharze świata przybywajcie!

Jeśli jesteście odkrywcami skarbów i nie boicie się szukać ich z determinacją w największych bagniskach, kałużach, rowach, wielkich błotnych jeziorach to przybywajcie i ręce swe ochoczo do poszukiwań wyciągajcie. Z wydobytych, wynalezionych, oczyszczonych skarbów stworzymy cuda, cudeńka.

Tych, którzy mają potrzebę stworzenia czegoś mniej zanikającego, a bardziej wiekopomnego,zapraszamy do wypróbowania sił w wyspecjalizowanych działaniach wodno - błotnych. Działaniach, wymagających wieloletniej praktyki i wiedzy przekazywanej z dziada pradziada :). Zapraszamy inżynierów konstruktorów różnych jednostek pływających, do zapanowania nad dziką, wijącą się rzeką i zwodowania rozmaitych statków i stateczków.

Aby ten szczególnie radosny dzień przyniósł radość wszystkim, pomyśleliśmy też o tych, którzy mają mniejszy lub większy wstręt do babrania się, paprania, brudzenia i wolą pobawić się czysta wodą.Zapraszamy inżynierów konstruktorów - wynalazców, aby pod okiem doświadczonych budowniczych skonstruowali własne fontanny.

A wszystkich tych, którzy chcą być z nami, ale z dystansu patrzeć na szaleństwo błotne, zapraszamy na kawę i pyszne ciasta na tarasie.

Informacje szczegółowe:

1. Wydarzenie dla całych rodzin tj. dla rodzin z dziećmi od 0 do 100 lat :)

2. Początek godz. 10.00. Koniec i czas na mycie oraz przebieranie się w eleganckie stroje o 14.00 :)

3. Wstęp bezpłatny. Ale prosimy, koniecznie dajcie nam znać, że przybywacie :). 

4. Konieczne ubranie i buty na zmianę. Jeśli będzie padać, dzień błota i tak się odbędzie :). Nie zapomnijcie wtedy zabrać kaloszy, kurtek od deszczu, parasoli, spodni na zmianę i innego ekwipunku niezbędnego do radosnych, nieprzemakalnych działań błotnych.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka