GM3 Dreptaki młodszaki, czwartek 9:00-10:30

7 września 2017, czwartek godz. 09:00 - 10:30
7 września 2017, czwartek godz. 09:00 - 10:30
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Roczny cykl zajęć w stałej grupie 11 dzieci i rodziców. Spotkania dla najmłodszych i ich rodziców w formie grupy zabawowej Turlaki i Dreptaki.

Małe dzieci potrzebują dużo czasu aby poczuć się bezpiecznie i dopiero potem ruszyć w pełne, radosne odkrywanie świata. Warto brać udział w zajęciach od jesieni do czerwca, aby doświadczyć procesu budowania się grupy, tworzenia więzi z innymi dorosłymi , z innymi dziećmi, przyjemności oglądania rozwoju swojego (i nie tylko) dziecka.

dreptaki www

Czym są grupy zabawowe:

Grupy zabawowe powstały z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Spotykamy się, aby wesprzeć maluchy w rozwoju, wzmocnić ich sprawstwo, poczucie mocy, zaspokoić głęboką ciekawość świata, dać szansę na pierwsze spotkania i wspólne zabawy z innymi dziećmi.

Grupy zabawowe powstały, aby wesprzeć Rodziców w ich rodzicielstwie, umocnić w nowej roli społecznej, ułatwić spotkania z innymi dorosłymi, którzy są na podobnym etapie życia. A przede wszystkim - aby pogłębić swoją wieź z dzieckiem, zobaczyć je w różnych nowych sytuacjach, zainspirować się pomysłami na wspólny - domowy czas. Aby oderwać się od codziennej gonitwy, być tu i teraz, tylko dla dobrej zabawy.

Jak się bawimy......

Każde spotkanie przebiega w ustalonym porządku, na który składają się stałe elementy i elementy zmienne. Stała struktura zajęć daje maluchom bezpieczeństwo - tak bardzo potrzebne w tym wieku, pozwala przewidzieć co nastąpi po sobie. Animowane przez prowadzącego zabawy dają możliwość zebrania nowych doświadczeń sensorycznych.

Sala, w której odbywają się zajęcia ma tak zaaranżowaną przestrzeń aby swobodnie w niej eksperymentować, każdym zmysłem doświadczać otaczającą rzeczywistość, bawić się bezpiecznie ale twórczo.

Bawimy się różnymi materiałami naturalnymi, w dużych ilościach, nie bojąc się bałaganu. Przesypujemy mąkę, przelewamy wodę, podświetlamy liście, układamy drogę z kamieni i gałązek, robimy piaskowe babki, układamy podmorskie światy z muszli.

Zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, radosnego ugniatania, szeleszczenia, grzechotania, przesypywania, układania, rozwalania, turlania, fikania, brykania, chowania się i szukania.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka