MAKE LIKE A TREE || Sergey Onischenko

20 maja 2016, piątek godz. 20:00 - 21:00
20 maja 2016, piątek godz. 20:00 - 21:00
Poznań, Republika Sztuki Tłusta Langusta
To wydarzenie już się odbyło!

Połączenie muzyki i fotografii, które zainspirowane zostało długimi podróżami po świecie. Za projekt odpowiedzialny jest Sergey Onischenko, wędrowiec z Ukrainy, który podróżując autostopem dookoła świata rozprzestrzenia swoje indie-folkowe utwory, kombinacje nonkonformizmu i pomysłów godnych generacji bitników. 

Każdy koncert odbywa się przy udziale lokalnych muzyków, a każdy utwór powstał w innym zakątku świata. Eksperymenty z dźwiękiem i współpraca z publicznością potrafią przekształcić ten jednoosobowy zespół w duet czy też w znacznie większy, improwizujący skład. Make Like a Tree przeniesie Was w świat natury, lasów, gór i wietrznych, tropikalnych plaż, pokażą wolność związaną z życiem w drodze.
Album Animal jest wynikiem dwu i pół letniej wędrówki po 13 krajach, z Ukrainy do Nowej Zelandii. W czerwcu 2013 Sergey opuścił jego rodzinne miasto Kharkiv na Ukrainie, trzymając w ręku gitarę podążył w stronę wschodzącego słońca. To był początek podróży, o której marzył od zawsze. Od tego czasu zagrał blisko 250 koncertów w 200 miastach, odwiedził m.in. Rosję, Chiny, Vietnam, Kambodżę, Malezję, Singapur, Indonezję czy Australię.
Sergey rozpoczął pracę nad płytą gdy zatrzymał się na Bali i nagrał 3 utwory w przygotowanym przez niego studio umieszczonym w domku nieopodal oceanu. Kolejne piosenki powstały w Auckland w Nowej Zelandii, w Rosji i na Ukrainie. 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka