Ogrodowa Pracownia Działań Twórczych

18 listopada 2017, sobota godz. 10:00 - 11:30
18 listopada 2017, sobota godz. 10:00 - 11:30
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Planowanie przestrzenne z dziećmi - to brzmi poważnie. Sprawdzimy, czy jest dobrą zabawą i czy pomoże nam przenieść trochę leśnych i ogrodowych zabaw do domu.

W planie mamy również przygotowanie ogrodu do zimy: grabienie liści, przycinanie krzewów, sadzenie cebulek, byśmy mogli znów na wiosnę cieszyć się kolorowymi kwiatami.

Zapraszamy Was na listopadową edycję warsztatów, ubierzcie się dobrze, jeśli nie będzie padało, całe zajęcia spędzimy na dworze. Przy gorszej pogodzie, podzielimy czas na pracę w ogrodzie i w sali.

Rodzinne warsztaty przyrodnicze, badawcze i twórcze, czasem z większym naciskiem na badanie, a czasem na twórczość. Na zajęciach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć, aby odkryli swoją ciekawość i artystyczną duszę. Na warsztatach: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury i przedmioty codziennego użytku, często posługujemy się tworzywem naturalnym.

Spotkania odbywają się w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech lub w sali warsztatowej, czasem trochę tu i tam. Warsztaty są kontynuacją projektu "Ogród w wielkim mieście" rozpoczętego w 2008 roku.


potwory7

Co warto wiedzieć:

- zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach od 4 lat i ich rodziców,

- opłata 30 zł, drugie dziecko 15 zł

- radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary - w zależności od pory roku,

- w 2017 roku projekt jest współfinansowany przez m.st Warszaw

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka