Ogrodowa Pracownia Działań Twórczych

16 grudnia 2017, sobota godz. 10:00 - 11:30
16 grudnia 2017, sobota godz. 10:00 - 11:30
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

WARSZTAT O GODZ. 10.00 NIE ODBĘDZIE SIĘ. ZAPRASZAMY NA GODZ. 12.00

Tym razem w trakcie Ogrodowej Pracowni Działań Twórczych skupimy się na tym, co się dzieje w świecie zwierząt, gdy nadciąga zima. Jak to jest, że niedźwiedzie potrafią tak długo spać, podczas gdy dla nas czasem cała noc wydaje się za długa? Czy zimujące zwierzaki jedzą przez sen? A co robią te, które zamiast się zaszyć w ciepłym kątku hasają po śniegu?

W trakcie warsztatów porozmawiamy o przygotowaniach przyrody do nadchodzącej zimy. Będziemy rozwiązywać zagadki, szukać odpowiedzi w ogrodzie, zbudujemy gawrę dla niedźwiedzia i obejrzymy zapasy wiewiórki. A także wiele innych rzeczy, które nam przyjdą do głowy!

Prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniego ubrania - czyli takiego, które może się zabrudzić oraz jest bardzo ciepłe, tak by swobodnie spędzić czas w ogrodzie.

W razie niepogody (ulewa, mróz, wichura) schronimy się w sali. 

Rodzinne warsztaty przyrodnicze, badawcze i twórcze, czasem z większym naciskiem na badanie, a czasem na twórczość. Na zajęciach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć, aby odkryli swoją ciekawość i artystyczną duszę. Na warsztatach: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury i przedmioty codziennego użytku, często posługujemy się tworzywem naturalnym.

Spotkania odbywają się w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech lub w sali warsztatowej, czasem trochę tu i tam. Warsztaty są kontynuacją projektu "Ogród w wielkim mieście" rozpoczętego w 2008 roku.


potwory7

Co warto wiedzieć:

- zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach od 4 lat i ich rodziców,

- opłata 30 zł, drugie dziecko 15 zł

- radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary - w zależności od pory roku,

- w 2017 roku projekt jest współfinansowany przez m.st Warszaw

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka