Ogrodowa Pracownia Działań Twórczych: W poszukiwaniu zimy

3 lutego 2018, sobota godz. 10:00 - 12:00
3 lutego 2018, sobota godz. 10:00 - 12:00
Warszawa, 20/24a
To wydarzenie już się odbyło!

Na lutowych zajęciach poszukamy zimy i sprawdzimy co ciekawego można robić w mroźne dni na dworze. Zapraszamy na lodowe zabawy i eksperymenty, produkcję szronu i tworzenie zamarzniętych dzieł sztuki. Czy pogoda będzie zimowa czy nie, my sobie poradzimy! Jeśli pogoda pozwoli, większą część zajęć spędzimy w stupociechowym ogrodzie, jeśli nie - poszukamy zimy na zajęciach w sali.

Zapraszamy dzieci powyżej 4 lat z rodzicami:)

Rodzinne warsztaty przyrodnicze, badawcze i twórcze, czasem z większym naciskiem na badanie, a czasem na twórczość. Na zajęciach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć, aby odkryli swoją ciekawość i artystyczną duszę. Na warsztatach: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury i przedmioty codziennego użytku, często posługujemy się tworzywem naturalnym.

Spotkania odbywają się w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech lub w sali warsztatowej, czasem trochę tu i tam. Warsztaty są kontynuacją projektu "Ogród w wielkim mieście" rozpoczętego w 2008 roku.


potwory7

Co warto wiedzieć:

- zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach od 4 lat i ich rodziców, 

- opłata 15zł, drugie dziecko 10zł

- radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary - w zależności od pory roku,

- w 2017 roku projekt jest współfinansowany przez m.st Warszawę

www projekt-dof 2014

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka