P1_Papralnia_pon_9.30

11 września 2017, poniedziałek godz. 17:00 - 18:00
11 września 2017, poniedziałek godz. 17:00 - 18:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

PAPRALNIA, poniedziałki godz.9.30-10.30

spotkanie wstępne dla rodziców 11.09 godz. 17.00


Zajęcia dla dzieci, które we wrześniu 2016 skończyły 2 lata i ich dla rodziców.

Całoroczny cykl, spotkania raz w tygodniu.

Zajęcia pomyślane tak, aby dzieci w przyjaznej grupie rówieśników (i towarzyszących im dorosłych) oraz w specjalnie przygotowanej przestrzeni, mogły cieszyć się nieskrępowaną zabawą tym, co rozlewające się, rozsypujące, klejące, sypiące i brudzące.


PAPRALNIA to przestrzeń w Stu Pociechach, w której można bawić się tym, co rozlewa się, rozsypuje, rozmazuje, klei, ciapie, chlapie. Z papralni często wychodzi się mokrym i brudnym. Zapraszamy tu tych, którzy śmiało zanurząją ręce we wszelkich nieznanych maziach, jak i tych, którzy czują niechęć do tego, co niezbyt zachęcająco wygląda, podejrzanie pachnie, obkleja ręce i z którym nie wiadomo, co zrobić.

W papralni będziemy odkrywać i oswajać rozmaite ciecze, mazie i mieszanki. Czasem błotno-ciemne i dziwnie pachnące, czasem śnieżnobiałe i puszyste, czasem przeźroczyste i lodowate, a czasem mieniące się kolorami i szybko znikające. Będziemy ich doświadczać. Przypatrzymy się przemianom kształtów i kolorów. I będziemy te zmiany wywoływać. Czasem też nazywać. Kiedy trzeba porozmawiamy, a kiedy nie trzeba, w milczeniu podziałamy.

Oprócz doświadczania - dotykania, mieszania, ugniatania, przelewania, wałkowania - będzie też czas na ćwiczenie precyzji rąk i skupione działanie. Będziemy łapać krople wody, oddzielać ziarna i sypać obrazy. Będziemy tworzyć z tego, co się rozlewa, rozsypuje i przemienia. Powstaną cuda i cudeńka. Przede wszystkim z wody, z piachu, z błota. Zachwytu i zdziwienia wystarczy i dla dzieci i dla dorosłych.

A wszystko to zrobimy razem. W przyjaznej gromadzie rówieśników i towarzyszących im dorosłych. Przy okazji będziemy ćwiczyć się w tym, jak działać w grupie zgodnie ze swoimi potrzebami i z szacunkiem dla innych.

Prowadzenie zajęć: Dorota Piszczatowska

Kontakt:

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka