Teatrzyk Raz Dwa Trzyk "Choinka"

17 grudnia 2016, sobota godz. 16:00 - 17:00
17 grudnia 2016, sobota godz. 16:00 - 17:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Co porabiają zimą zwierzątka? Czy im czegoś nie potrzeba, gdy na polach mróz ze śniegiem?

Może uda się nam wspólnie znaleźć rozwiązanie na ich zimowe strapienia. W trakcie spektaklu zapraszamy do wspólnego, zimowego śpiewania.

teatrzyk1Teatrzyk Raz-dwa-trzyku to spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy. Scenariusze przedstawień teatralnych wykorzystują teksty znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej (Marii Kownackiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej), bajek i opowiastek ludowych i opowieści paluszkowych. Po spektaklu dzieci uczestniczą w zabawach i grach teatralnych oraz muzyczno-ruchowych. Scenariusze zabaw zostały dostosowane do umiejętności fizycznych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Bilety w cenie 15 zł od osoby

Spektakl dla dzieci od 2,5 roku.

Przydadzą się buty na zmianę.

UWAGA: W trakcie spektaklu Kafejka jest zamknięta a Fundacja Sto Pociech jest zarezerwowana wyłącznie dla widzów spektaklu. Zaraz po spektaklu wracamy do normalnego trybu pracy.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka