Teatrzyk Raz Dwa Trzyk i "Latający statek" - na motywach starej baśni rosyjskiej

11 marca 2017, sobota godz. 16:00 - 17:00
11 marca 2017, sobota godz. 16:00 - 17:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

"Od lasu na lewo rośnie wielkie drzewo.
Uderz w jego pień raz dwa trzy,
potem snem głębokim śnij.
Kiedy sen się skończy -
ujrzysz na polanie okręt latający.
Leć nim nad czubkami gór,
leć pośród mięciutkich chmur,
leć szczęśliwie, lecz pamiętaj -
gdy zobaczysz w dole kogoś –
musisz zabrać go ze sobą!!"

Car odda carewnę za żonę temu, kto zbuduje statek latający. Czy uda się to młodemu, nieśmiałemu Iwasiowi? Czy zdoła zdobyć carewnę i jej serce? A jeśli pasażerami statku będą nie ludzie, lecz przeróżne zwierzęta? Zapraszamy na piękną baśń o sile dobroci, przyjaźni i na wspólne barwne przygody. Opowieść przy muzyce "na żywo" z wykorzystaniem zabawek tradycyjnych.

Pomyślnych wiatrów!

Obsada: Agnieszka Kontny i zabawki tradycyjne

Muzyka: Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska

TEATRZYK RAZ-DWA-TRZYK

teatrzyk1Teatrzyk Raz-dwa-trzyku to spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy. Scenariusze przedstawień teatralnych wykorzystują teksty znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej (Marii Kownackiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej), bajek i opowiastek ludowych i opowieści paluszkowych. Po spektaklu dzieci uczestniczą w zabawach i grach teatralnych oraz muzyczno-ruchowych. Scenariusze zabaw zostały dostosowane do umiejętności fizycznych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Bilety w cenie 15 zł od osoby

Spektakl dla dzieci od 2 roku życia.

Przydadzą się buty na zmianę.

UWAGA: W trakcie spektaklu Kafejka jest zamknięta a Fundacja Sto Pociech jest zarezerwowana wyłącznie dla widzów spektaklu. Zaraz po spektaklu wracamy do normalnego trybu pracy.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka