Teatrzyk Raz Dwa Trzyk "Król Hilary i Żebrak"

18 lutego 2017, sobota godz. 16:00 - 16:30
18 lutego 2017, sobota godz. 16:00 - 16:30
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Świąteczna opowieść o królu Hilarym, jego Kanclerzu, Pączku w Maśle i żebraku. KrólHilary słyszy pukanie do wrót pałacowych. Posyła swojego Kanclerza, Pączka w Maśle, aby sprawdził, kto puka i z czym przychodzi. Jest okres Bożego Narodzenia i król spodziewa się miłego upominku. Niestety Kanclerz nie jest skory do wykonania królewskiego polecenia. Co z tego wyniknie. Kto przybył odwiedzić króla i z czym przyszedł? Zapraszamy na spektakl.

teatrzyk1Teatrzyk Raz-dwa-trzyku to spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy. Scenariusze przedstawień teatralnych wykorzystują teksty znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej (Marii Kownackiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej), bajek i opowiastek ludowych i opowieści paluszkowych. Po spektaklu dzieci uczestniczą w zabawach i grach teatralnych oraz muzyczno-ruchowych. Scenariusze zabaw zostały dostosowane do umiejętności fizycznych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Spektakl dla dzieci od 3lat.

Przydadzą się buty na zmianę.

UWAGA: W trakcie spektaklu Kafejka jest zamknięta a Fundacja Sto Pociech jest zarezerwowana wyłącznie dla widzów spektaklu. Zaraz po spektaklu wracamy do normalnego trybu pracy.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka