Teatrzyk Raz Dwa Trzyk - "Zając i Małgorzatka"

6 maja 2017, sobota godz. 16:00 - 17:00
6 maja 2017, sobota godz. 16:00 - 17:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

„Jestem sobie zając. Hop-sa-sa!
Lubię skakać i hasać.
Hyc-nóżkami przebierając,
Nikt nie tańczy tak, jak zając.”

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk zaprasza maluszki do wspólnej, teatralnej przygody. W teatrzyku wystąpi miła Małgorzatka, która ma duży kłopot. Chciałaby pięknie tańczyć ale plączą się jej nóżki. Kto pomoże Małgorzatce? Kto nauczy ją skocznie podrygiwać i pląsać?

W maleńkim teatrzyku wystąpią supełkowe pacynki. Wraz z naszymi bohaterami będziemy śpiewać piosenki i tańczyć przy akompaniamencie muzyki tradycyjnej. Spektakl został opracowany na podstawie książki Marii Kownackiej „Teatrzyk Supełków”.

Obsada: Agnieszka Kontny

Muzyka: Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska

TEATRZYK RAZ-DWA-TRZYK

teatrzyk1Teatrzyk Raz-dwa-trzyku to spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy. Scenariusze przedstawień teatralnych wykorzystują teksty znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej (Marii Kownackiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej), bajek i opowiastek ludowych i opowieści paluszkowych. Po spektaklu dzieci uczestniczą w zabawach i grach teatralnych oraz muzyczno-ruchowych. Scenariusze zabaw zostały dostosowane do umiejętności fizycznych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Bilety w cenie 15 zł od osoby

Spektakl dla dzieci od 2 roku życia.

Przydadzą się buty na zmianę.

UWAGA: W trakcie spektaklu Kafejka jest zamknięta a Fundacja Sto Pociech jest zarezerwowana wyłącznie dla widzów spektaklu. Zaraz po spektaklu wracamy do normalnego trybu pracy.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka