THE BILL / WILD PIG

23 maja 2015, sobota godz. 20:00
23 maja 2015, sobota godz. 20:00
,
To wydarzenie już się odbyło!

The Bill 

Powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry.  W 1992 zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina '92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta "The Biut". Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: "Początek Końca" i "Sex and Roll". Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę "Daję Wam Ogień" i ....zawiesza działalność na 8 lat. W 2004 roku The Bill wraca na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta "Niech Tańczą Aniołowie". A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany "Lekcja Historii". Rok 2009 rozpoczyna się dla The Bill'a udziałem w wielkiej trasie koncertowej "Punky Reggae Live". Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory The Bill to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. "Historie Prawdziwe", która pojawiła się w 2009 roku. W 2011 roku odchodzi Robert "Mielony" Mielniczuk a jego miejsce zajmuje Artur "Artie" Woźniak.

Wild Pig 

Powstał w 1995 roku, kiedy na ziemi Włoskiej spotkało się dwóch panów, którzy mieli podobną koncepcję Dziki i Luka. Wystarczyło tylko dobrać jeszcze dwóch potrafiących im dorównać i tak powstał Wild Pig w składzie znanym dzisiaj. Koncerty Wild Pig odbywają się pod hasłem Mental Disaster... Kto był, ten wie.
Skład zespołu to:
Łukasz "Luka" Rychlicki - wokal
PIOTR "DZIKI" CHANCEWICZ - gitara, wokal
Łukasz "Ciechan" Ciechański - bass, wokal
Paweł "Rekin" Jurkowski - perkusj

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka