Warsztaty fizyczne "Co, jak, dlaczego?"

15 października 2016, sobota godz. 10:30 - 12:00
15 października 2016, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Dzieci, które skończyły 6 lat i które zadają mnóstwo trudnych pytań, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co, jak i dlaczego?".

Podczas październikowych zajęć zajmiemy się tajemniczym, choć bliskim każdemu pojęciem SIŁY. Każdy z nas chciałby być duży i silny, żeby jeździć szybko na rowerze, kopać piłkę albo chodzić po górach. Otaczająca nas przyroda ma do swojej dyspozycji cały wachlarz różnych niewidzialnych sił: takich które działają na dalekie odległości i takich, które działają tylko z bliska. Ale mówiąc, że Ziemia przyciąga nas siłą grawitacji, nie myślimy przecież, że posiada ona umięśnione ramiona! Posiada natomiast niewidzialną właściwość, która sprawia, że jabłka spadają z drzew, deszcz pada na ziemię, a my nie odlatujemy w kosmos. Podczas zajęć poznamy wiele rodzajów takich sił i zbudujemy przyrządy, które pomogą nam zrozumieć, jak owe siły działają. Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi Ewa Saczuk - doktor fizyki, która potrafi prosto wytłumaczyć różne skomplikowane sprawy.

Informacje szczegółowe:

1. Wejściówka na warsztaty: 1 dziecko 30 zł, rodzeństwo 40 zł

2. Uwaga. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wymagają dużej samodzielności i umiejętności skupienia. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które skończyły minimum 6 lat i lubią wyciszone działania. Rodziców i młodsze rodzeństwo zapraszamy w tym czasie do stupociechowej kawiarenki. 

4. Szczegółowe informacje ewa.saczuk@stopociech.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka