Warsztaty fizyczne "Co, jak, dlaczego?"

5 listopada 2016, sobota godz. 10:30 - 12:00
5 listopada 2016, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Dzieci, które skończyły 6 lat i które zadają mnóstwo trudnych pytań, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co, jak i dlaczego?".

Wszystkich nieustraszonych miłośników fizyki zapraszamy ponownie do przepastnej krainy sił! Tym razem przyjrzymy się wszelkim poruszającym się obiektom i sprawdzimy, jak ich ruch zależy od działających na nie sił. Dowiemy się, czym jest WEKTOR i jak pomaga fizykom w opisie różnych zjawisk. Odkryjemy, czym są siły wzajemne i dlaczego mosty nie łamią się pod ciężarem jadących samochodów. Wykonamy kilka prób niszczących i dowiemy się, jak inżynierowie badają wytrzymałość różnych materiałów.

Zajęcia prowadzi Ewa Saczuk - doktor fizyki, która potrafi prosto wytłumaczyć różne skomplikowane sprawy.

Informacje szczegółowe:

1. Wejściówka na warsztaty: 1 dziecko 30 zł, rodzeństwo 45 zł

2. Uwaga. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wymagają dużej samodzielności i umiejętności skupienia. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które skończyły minimum 6 lat i lubią wyciszone działania. Rodziców i młodsze rodzeństwo zapraszamy w tym czasie do stupociechowej kawiarenki. 

4. Szczegółowe informacje ewa.saczuk@stopociech.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka