Warsztaty fizyczne "Co, jak, dlaczego?"

14 stycznia 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
14 stycznia 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Dzieci, które skończyły 6 lat i które zadają mnóstwo trudnych pytań, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co, jak i dlaczego?".

Robi się naprawdę zimno! Wraz ze styczniowym chłodem przyszedł śnieg, a chodniki zamieniły się w małe lodowiska. W taki czas najlepiej zająć się materią, a dokładnie mówiąc jej STANAMI SKUPIENIA. Podczas styczniowych zajęć dowiemy się zatem, z czego zbudowana jest materia i jak nazywa się najmniejszy jej składnik. Zajrzymy wgłąb lodu i sprawdzimy, czy ma coś wspólnego z wodą, z której powstaje. Będziemy topić, gotować, rozdrabniać i rozpuszczać różne ciekawe materiały i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie. Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi Ewa Saczuk - doktor fizyki, która potrafi prosto wytłumaczyć różne skomplikowane sprawy.

Informacje szczegółowe:

1. Wejściówka na warsztaty: 1 dziecko 30 zł, rodzeństwo 45 zł

2. Uwaga. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wymagają dużej samodzielności i umiejętności skupienia. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które skończyły minimum 6 lat i lubią wyciszone działania. Rodziców i młodsze rodzeństwo zapraszamy w tym czasie do stupociechowej kawiarenki. 

4. Szczegółowe informacje ewa.saczuk@stopociech.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka