Warsztaty fizyczne "Co, jak, dlaczego?"

13 maja 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
13 maja 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Dzieci, które skończyły 6 lat i które zadają mnóstwo trudnych pytań, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co, jak, dlaczego?".

Podczas majowych zajęć wybierzemy się w naukową podróż do tajemniczego świata zjawisk powierzchniowych. Powierzchnia wody jest czymś, na co zwykle nie zwracamy większej uwagi. A jednak, gdyby nie szereg niezwykle interesujących zjawisk zachodzących na granicy wody i powietrza, nie moglibyśmy myć naczyń ani puszczać baniek mydlanych, a kaczki zamiast pływać po wodzie, tonęłyby przemoczone do suchej nitki. Jeżeli chcecie odkryć tajemnicze własności powierzchni wody, sprawdzić, czy istnieją kwadratowe bańki mydlane oraz przeprowadzić wiele innych, ciekawych eksperymentów, przybywajcie!

Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi Ewa Saczuk - doktor fizyki, która potrafi prosto wytłumaczyć różne skomplikowane sprawy.

Informacje szczegółowe:

Regulamin sprzedaży biletów tutaj >>>

Uwaga. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wymagają dużej samodzielności i umiejętności skupienia. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które skończyły minimum 6 lat i lubią wyciszone działania. Rodziców i młodsze rodzeństwo zapraszamy w tym czasie do stupociechowej kawiarenki.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka