Warsztaty fizyczne "Co, jak, dlaczego?"

27 maja 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
27 maja 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Dzieci, które skończyły 6 lat i które zadają mnóstwo trudnych pytań, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co, jak, dlaczego?".

Tym razem odbędziemy podróż w przestrzeni i w czasie do starożytnej Grecji, gdzie razem ze słynnym filozofem i matematykiem, Archimedesem, odkryjemy prawa rządzące wszelkimi ciałami zanurzanymi we wszelkich rodzajach substancji! Sprawdzimy, dlaczego niektóre obiekty toną, a inne nie oraz spróbujemy tak zrobić, żeby te, które nie toną, jednak zatonęły. Dowiemy się, w jaki sposób projektowane i budowane są największe na świecie okręty i na chwilę zamienimy się w inżynierów konstruktorów. Na koniec, razem z Archimedesem zakrzykniemy: Eureka!

Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi Ewa Saczuk - doktor fizyki, która potrafi prosto wytłumaczyć różne skomplikowane sprawy.

Informacje szczegółowe:

Uwaga. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wymagają dużej samodzielności i umiejętności skupienia. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które skończyły minimum 6 lat i lubią wyciszone działania. Rodziców i młodsze rodzeństwo zapraszamy w tym czasie do stupociechowej kawiarenki.

Kontakt: ewa.saczuk@stopociech.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka