WARSZTATY FIZYCZNE "CO, JAK, DLACZEGO?"

30 września 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
30 września 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Dzieci, które skończyły 6 lat i które zadają mnóstwo trudnych pytań, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co, jak, dlaczego?"

Podczas wrześniowych zajęć podniesiemy wysoko głowy i spróbujemy zajrzeć do nieba! Zastanowimy się, co tak naprawdę widać na niebie w nocy, a co widać na nim w dzień. Dowiemy się, co świeci na niebie własnym światłem, a co je tylko odbija. Spróbujemy zrozumieć, jak daleko od nas znajdują się różne kosmiczne obiekty i dowiemy się, w jaki sposób astronomowie odmierzają odległości we wszechświecie. Na koniec dowiemy się, jak nazywa się nasze własne miejsce w kosmosie! Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi Ewa Saczuk - doktor fizyki, która potrafi prosto wytłumaczyć różne skomplikowane sprawy.

--------------------------------------------

Informacje szczegółowe:

Regulamin sprzedaży biletów tutaj >>>

Uwaga. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wymagają dużej samodzielności i umiejętności skupienia. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które skończyły minimum 6 lat i lubią wyciszone działania. Rodziców i młodsze rodzeństwo zapraszamy w tym czasie do stupociechowej kawiarenki.

Kontakt: ewa.saczuk@stopociech.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka