WARSZTATY FIZYCZNE "CO, JAK, DLACZEGO?"

21 października 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
21 października 2017, sobota godz. 10:30 - 12:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Dzieci, które skończyły 6 lat i które zadają mnóstwo trudnych pytań, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co, jak, dlaczego?"

Podczas wrześniowych zajęć dowiedzieliśmy się, że świecące na nocnym niebie punkciki to w rzeczywistości gwiazdy, planety, asteroidy, a nawet odległe galaktyki! W październiku zastanowimy się, gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie: jak nazywa się galaktyka, w której mieszkamy, jak duża jest, jak gruba, ile mieści się w niej gwiazd i jak ją wypatrzyć na rozgwieżdżonym niebie. Dowiemy się, jakiego kształtu bywają galaktyki we wszechświecie i jak nazywa się ta, znajdująca się najbliżej nas. Zbudujemy kilka modeli galaktyk o różnych kształtach i wymyślimy sposób na dotarcie do Czarnej Dziury. 

Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi Ewa Saczuk - doktor fizyki, która potrafi prosto wytłumaczyć różne skomplikowane sprawy.

--------------------------------------------

Informacje szczegółowe:

Regulamin sprzedaży biletów tutaj >>>

Uwaga. Zajęcia trwają 1,5 godziny, wymagają dużej samodzielności i umiejętności skupienia. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które skończyły minimum 6 lat i lubią wyciszone działania. Rodziców i młodsze rodzeństwo zapraszamy w tym czasie do stupociechowej kawiarenki.

Kontakt: ewa.saczuk@stopociech.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka