Warsztaty " Integracja sensoryczna"

13 stycznia 2017, piątek godz. 15:30 - 17:30
13 stycznia 2017, piątek godz. 15:30 - 17:30
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Warsztaty są skierowane do wszystkich rodziców/ opiekunów zainteresowanych tematyką integracji sensorycznej i wspierania rozwoju dziecka na co dzień poprzez proste aktywności i zabawy. Jest to autorski projekt, opracowany w celu wspomagania rozwoju dzieci, zapobieganiu zaburzeń integracji sensorycznej u wszystkich dzieci, a także dzieci z grupy ryzyka.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest Integracja Sensoryczna, dlaczego jest ważna w procesie rozwoju dziecka, jak ją wspierać, jakie są najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci, jak wygląda diagnoza i terapia – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i chcesz aktywnie stymulować rozwój swojego dziecka/ podopiecznego poprzez proste zabawy i aktywności stymulujące zmysły - TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

A może Twoje dziecko/ podopieczny jest z tzw. "grupy ryzyka występowania zaburzeń integracji sensorycznej":

 • ciąża wysokiego ryzyka,
 • nieprawidłowości okołoporodowe,
 • porody przez cesarskie cięcie,
 • wcześniactwo,
 • nieprawidłowości w napięciu mięśniowym,
 • problemy z ssaniem,
 • późne osiąganie kamieni milowych w rozwoju (obracanie się, siadanie, chodzenie)
 • dzieci nadwrażliwe na bodźce, płaczliwe, niespokojne, nerwowe.

Dowiesz się jak bawić się z dzieckiem, żeby maksymalnie wesprzeć jego rozwój - TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

A może podejrzewasz u swojego dziecka/ podopiecznego problemy z integracją sensoryczną i chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Biorąc udział w warsztatach wzmocnisz swoje kompetencje:

 • Dowiesz się czym jest integracja sensoryczna i dlaczego jest ważna w rozwoju dziecka,
 • Poznasz aktywności i zabawy wspierające rozwój dziecka na co dzień
 • Będziesz mieć możliwość rozmowy z pedagogiem/terapeutą integracji sensorycznej i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące rozwoju i zachowania Twojego dziecka.

Warsztaty będą w formie zamkniętej, zapraszamy osoby dorosłe (bez dzieci) – wyjątkiem są niemowlęta, które mogą uczestniczyć w warsztacie razem z rodzicami/ opiekunami.

Warsztaty prowadzi Aleksandra Charęzińska- pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi niepełnosprawnymi , jak i w normie intelektualnej, a także dziećmi zdolnymi. Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej. Prowadzi szkolenia dla rodziców i kadry pedagogicznej z zakresu rozpoznawania objawów zaburzeń integracji sensorycznej a także warsztaty z zakresu wspomagania rozwoju sensomotorycznego dzieci i niemowląt. www.facebook.com/aleksandracharezinska

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka