Warsztaty " Integracja sensoryczna dla maluszków 0-1"

15 kwietnia 2016, piątek godz. 15:30 - 17:30
15 kwietnia 2016, piątek godz. 15:30 - 17:30
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Warsztaty są skierowane do rodziców spodziewających się dziecka oraz rodziców niemowląt, które jeszcze nie chodzą. Jest to autorski projekt, opracowany w celu wspomagania rozwoju niemowląt, zapobieganiu zaburzeń integracji sensorycznej u wszystkich dzieci, a także dzieci z grupy ryzyka, w oparciu o proste aktywności i zabawy.

Jeśli spodziewasz się dziecka i chcesz się dowiedzieć w jaki sposób możesz stymulować rozwój swojego maleństwa już od okresu prenatalnego, jeśli chcesz jak najlepiej przygotować się do roli świadomego rodzica, który poprzez codzienne aktywności i zabawy wspiera integrację zmysłów niemowlęcia - TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Jeśli jesteś rodzicem niemowlęcia i chcesz aktywnie stymulować jego rozwój, chcesz poznać zabawy, które pomogą mu w pokonywaniu kolejnych etapów rozwojowych, chcesz dowiedzieć się co możesz zrobić aby czas spędzany z dzieckiem miał charakter "naukowej zabawy"- TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

A może jesteście z tzw."grupy ryzyka występowania zaburzeń integracji sensorycznej": ciąża wysokiego ryzyka, nieprawidłowości okołoporodowe, porody przez cesarskie cięcie, wcześniactwo, obniżona punktacja Apgar u dziecka, nieprawidłowości w napięciu mięśniowym, problemy z ssaniem, późne osiąganie kamieni milowych w rozwoju (obracanie się, siadanie), ominięcie fazy raczkowania, tzw. dzieci o wysokich potrzebach (mało śpią i często się wybudzają, trudno zasypiają, bardzo dużo płaczą, chcą być ciągle noszone bądź unikają kontaktu fizycznego), dzieci nadwrażliwe na bodźce. Dowiesz się jak postępować ze swoim dzieckiem, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w dalszym życiu - TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Warsztaty będą w formie zamkniętej, niezbyt licznej grupy (w trosce o komfort rodziców i maluszków). Dzieci na zajęciach są mile widziane.

Warsztaty prowadzi Aleksandra Charęzińska- pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi niepełnosprawnymi , jak i w normie intelektualnej, a także dziećmi zdolnymi. Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej. Prowadzi szkolenia dla rodziców i kadry pedagogicznej z zakresu rozpoznawania objawów zaburzeń integracji sensorycznej a także warsztaty z zakresu wspomagania rozwoju sensomotorycznego dzieci i niemowląt. www.facebook.com/aleksandracharezinska

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka