Warsztaty przyrodnicze "Ogród w wielkim mieście"

19 listopada 2016, sobota godz. 10:30 - 12:30
19 listopada 2016, sobota godz. 10:30 - 12:30
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Ogród w wielkim mieście to cykl warsztatów przyrodniczych, badawczych i twórczych równocześnie. Na zajęciach obserwujemy i badamy świat przyrodniczy, tworzymy dzieła sztuki naturalnej z tego, co znajdziemy w ogrodzie i nie tylko... A przede wszystkim świetnie się bawimy.

A teraz nie lada gratka! Zapraszamy do stupociechowego ogrodu na wielkie jesienne grabienie liści! Zanim liście starannie zgrabimy, będzie można porzucać się nimi, potarzać się w nich, zakopać się i ukradkiem poleżeć, nie robiąc nic... Łopat, grabi, wózków transportowych i innych niezbędnych sprzętów nie zabraknie. Chętni będą mogli też poprzycinać gałązki krzewów sekatorami... Dla rozgrzewki i uciechy rozpalimy też ognisko i upieczemy chleb... Przybywajcie.

Warsztaty prowadzą: Kasia Biernacka i Kasia Dulniak

Informacje szczegółowe:

- Zajęcia dla rodzin z dziećmi od 4 lat.

- Zajęcia w całości odbędą się w ogrodzie. Prosimy o ubranie dostosowane do pogody i umożliwiające dzieciom swobodne działanie w ogrodzie. Jeśli będzie straszliwie lało - zajęcia i tak się odbędą :). Weźcie kalosze i kutrki przeciwdeszczowe - chwilę pograbimy, a potem udamy się do sali warsztatowej. Tam będziemy na rozmaite sposoby przyglądać się liściom i badać je. 

www projekt-dof 2014

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka