Wykład Joanny Faber i Julii King

5 lutego 2018, poniedziałek godz. 15:30 - 18:00
5 lutego 2018, poniedziałek godz. 15:30 - 18:00
Warszawa, Fundacja Sto Pociech
To wydarzenie już się odbyło!

Wydawnictwo Media Rodzina i Fundacja Sto Pociech zapraszają na spotkanie / wykład z autorkami książki „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku od 3 do 7 lat.” - Joanną Faber i Julią King.

Spotkanie będzie miało charakter prezentacji z możliwością zadawania pytań po wykładzie i skierowane jest do rodziców najmłodszych dzieci (2-7 lat).

„Jak mówić żeby maluchy nas słuchały” – poradnik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, nazwanego przez „The Boston Globe” „biblią wychowania”. Jak poradzić sobie z maluchem, który nie chce myć zębów, odmawia jedzenia warzyw lub rozrzuca książki po całym pokoju? Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały to kompendium wiedzy dotyczącej wychowania dzieci w wieku 2-7 lat. Autorki, Joanna Faber (córka Adele) i Julie King dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, a także wyciągają wnioski z wielu rozmów z rodzicami i specjalistami i za pomocą autentycznych historii oraz komiksów znanych z poprzednich tytułów w serii dostarczają szeregu praktycznych narzędzi i wskazówek, jak się komunikować, rozmawiać i rozwiązywać trudne sytuacje, nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich.

Joanna Faber jest specjalistką w dziedzinie wychowania dzieci i nauczania. Aktywnie uczestniczyła w tworzeniu nagradzanej książki autorstwa swojej matki Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły i napisała nowe posłowie do specjalnego wydania tej książki z okazji jubileuszu jej trzydziestolecia. Prowadzi wykłady i warsztaty, korzystając z wiedzy zawartej w książce Adele Faber i Elaine Mazlish oraz własnych doświadczeń jako matki i pedagoga. Joanna mieszka w regionie Hudson Velley, w stanie Nowy York razem z mężem, trzema synami, psami, kotami i całą gromadką kurcząt.

Julie King naucza i wspiera rodziców oraz profesjonalistów od roku 1995. Pracuje z pojedynczymi rodzicami oraz z parami, ponadto prowadzi też warsztaty oparte na założeniach Jak mówić , żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły dla licznych szkół, fundacji i grup rodziców. Julie zdobyła licencjat Princeton University oraz tytuł doktora prawa w Yale Law School. Mieszka w Bay Area w San Francisco i jest matką trojga dzieci. Julie i Joanna przyjaźnią się odpowiednio, od szóstego i dziesiątego roku życia.

Fundacja Sto Pociech od 12 lat wspiera rodziców w rozwoju. Stworzonych zostało kilkanaście programów warsztatów i grup wsparcia dla rodziców. Urodziłam Życie, Babska Reanimacja, Grupa OjcówMoje dziecko mnie złości, Strefa Mocy, Jak się dobrze kłócić.
W Fundacji można uczestniczyć we wszystkich trzech częściach programu Faber Mazich. (Jak słuchać, jak mówić..?, Rodzeństwo bez rywalizacji i Nastolatki).

Wydawnictwo Media Rodzina - Wydawca książek dla dzieci, młodzieży, tytułów psychologicznych, poradników dla rodziców oraz audiobooków i innych. Do tej pory Media Rodzina opublikowała ponad pięćset tytułów. W 2012 roku obchodziło jubileusz 20-lecia.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka